RSS

მოსწავლის თვალით დანახული საქართველოს ტყეები

18 Mar

ტყეეებიგამოვლინდა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საბავშვო უნივერსიტეტი და სტუდენტური თსუ-ეკო კლუბის მიერ ორგანიზებული კონკურსის „მოსწავლის თვალით დანახული საქართველოს ტყეების’’ ფინალისტები.
კონკურსი ეძღვნება ტყის საერთაშორისო დღეს, რომელიც 21 მარტს აღინიშნება. კონკურსში მონაწილეობდა საქართველოს სკოლების მოსწავლეები და მათი ხელმძღვანელი პედაგოგები. კონკურსის პირველი ეტაპი დაიწყო 9 თებერვალს და დასრულდა 16 მარტს. ტყის პრობლემები და მათი გამოსწორების პერსპექტივები მოსწავლეებმა ვიზუალურად გამოხატეს ნახატის სახით. ნამუშევარი შესრულებული იქნა A2 ზომის ფორმატზე. კონკურსში წარმოდგენილი იქნა 96 სკოლის 205 ნაშრომი, საიდანაც ფინალში გადავიდა 49 საუკეთესო ნამუშევარი. ზოგიერთმა სკოლამ წარმოადგინა სხვადასხვა ნახატის ფოტოსურათები, საკონკურსო წესის თანახმად ერთი სკოლიდან ფინალში გადავიდა 1 საუკუთესო ნაშრომი.


ფინალში ა.წ. 21 მარტს, შაბათს 12 საათზე, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის 1 კორპუსში 115 აუდიტორიაში ავტორებმა უნდა მოიტანონ თავიანთი ნამუშევრების ორიგინალები (არა ფოტო, არამედ A2 ფორმატი). გამოფენაში მონაწილე ფინალისტებს გადაეცემათ სერტიფიკატი, ხოლო გამარჯვებულები დაჯილდევდება უნივერსიტეტის მიერ დაწესებული პრიზებით.
ფინალისტთა სია:
1. ადიგენის სოფელ არალის საჯარო სკოლა მე-9 კლასი, თამარ ბურდული
2. ბოლნისი დაბა კაზრეთი. ქეთი ხმალაძე VIII კლასი, ნანუკა მოსეშვილიVII
3. ქ. ბოლნისის №1-ლი საჯარო სკოლის მე-8 კლასის მოსწავლე ნინო ფუტკარაძე
4. ქ. გორის N4 საჯარო სკოლის მე–3 ა კლასი ანასტასია ფეხშველაშვილი
5. ქ. გორის N 6 საჯარო სკოლა, მე– 9 კლასი, ავტორები ანი აკოფაშვილი, ვალერია წკრიალაშვილი
6. ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ რუისის #3 საჯარო სკოლა VI კლასის მოსწავლე, ნუგზარ სვიანაძე
7. ქ. რუსთავი N 16 საჯარო სკოლა, მე– 10 კლასი თამარ დევსურაშვილი.
8. ქ.თელავის N 2 საჯარო სკოლა, IX კლასის მოსწავლე მადინა ბორჩაშვილი
9. ქ. თელავის მუნიციპალიტეტის სოფ. რუისპირის საჯარო სკოლა, მე-7 კლასი სალომე არაბული
10. ქ. ჭიათურის N 2 საჯარო სკოლა, მე-8 კლასისი მოსწავლე გოგი ჩაჩანიძე
11. წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ გეგუთის N2 საჯარო სკოლის 1 კლასი მარიამ ურუშაძე
12. ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის რუხის საჯარო სკოლა ლევან ხვიტია .
13. აბაშის მუნიციპალიტეტის მაიდნის საჯარო სკოლის IX კლასი. ლილუ ხიზანიშვილი
14. აბაშის მუნიციპალიტეტის სოფელ სუჯუნის საჯარო სკოლა მე-9 კლასი ლალი ნოდია
15. აბაშის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტყვირის საჯარო სკოლა, X კლასი სულიკო ჟღენტი
16. ქ. ბათუმის, წმინდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის სასულიერო სკოლის, 2 კლასის მოსწავლე ელენე მახარაძე
17. ქ. ბათუმი. კერძო სკოლა არილი მე–4 კლასი გიორგი თავაძე
18. ქ. ბათუმი. ი.ჭავჭავაძის სახელობის 1 საჯარო სკოლა, მე– 2 კლასი ანანო ლორია
19. ქ. ბათუმის შპს სკოლა ევრო–2000–ის 2გ კლასის მოსწავლე დავით თეთრაშვილი
20. ქ. ბათუმის გიმნაზია 21-ე საუკუნე- დავით ჯინჭარაძე
21. ქ. ბათუმი N 18 საჯარო სკოლა. ნინო სარჯველაძე და ქეთი ქებულაძე
22. საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ კაკაბეთის საჯარო სკოლა 10 კლასი. თამარ პავლიაშვილი
23. ქ გურჯაანის N1 საჯარო სკოლა მე-5 კლასი
24. მესტიის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარ-სგურიშის საჯარო სკოლის მე-9 კლასი ქეთინო ნარსავიძე
25. მესტიის მუნიციპალიტეტი სოფ. ხაიშის საჯარო სკოლა V-კლასი მარი გოშთელიანი
26. მესტიის მუნიციპალიტეტი სოფ. ლახამულის საჯარო სკოლა
27. ქ.ნინოწმინდა. N 4 საჯარო სკოლა, მე-7 კლასის მოსწავლე მარიამ რეხვიაშვილი.
28. ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ გორელოვკის N3 საჯარო სკოლა
29. ქ. საჩხერის N 2 საჯარო სკოლა ანი სულთანიშვილი მე-7 კლასი და თამერ ბუღაძე მე -9 კლ
30. საჩხერის მუნიციპალიტეტის სოფ არგვეთის საჯარო სკოლა, ანა შაორშაძე
31. ქ. ფოთის N 6 საჯარო სკოლა. მე-9 კლასის მოსწავლე ეკა ქვარცხავა
32. ქ ფოთის N 15 საჯარო სკოლა ალექსანდრა მატკავა მე-8 კლასი
33. ქედის მუნიციპალიტეტის, სოფ ცხმორისის საჯარო სკოლის VIII კლასი. მელანო ანანიძე
34. ქობულეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ აჭყვას საჯარო სკოლის მე-4 კლასი. საბა ბარამიძე
35. ხარაგაულის მუნიციპალიტეტ სოფ ბაზალეთის საჯარო სკოლა მე-9 კლასი
36. ქ. ქუთაისი, სკოლა ლამპარი მე-10 კლასი გიორგი მაისურაძე
37. ქ. ქუთაისი, სასწავლო ცენტრი მერმისი ხოჯავა ლუკა, გურგეშიძე ომიკო
38. ქ. თბილისის N 215 საჯარო სკოლის 10 კლასის მოსწავლე ლევან სოტნიკოვი
39. ქ. თბილისის სკოლა ,,პოლიგლოტი“ მარიამ სუმბულაშვილი კლასი VIII.
40. ქ. თბილისის N 175 საჯარო სკოლა მე-11 კლასისი მოსწავლე ლელა თოთაძე
41. ქ. თბილისის N 49 საჯარო სკოლა11კლასი ანი ფოჩხუა
42. ქ. თბილისის ბრიტანული ცენტრის წმინდა ნიკოლოზის სახელობის სკოლა
43. ქ.თბილისის ს.პ.ს.ნუნუ ბეიტრიშვილი პრომეთე 9 კლასის მოსწავლე ანა ჯანაძე
44. ქ. ხაშურის გალაქტიონ ტაბიძის სახელობის მე-6 საჯარო სკოლა ანი ნოზაძე
45. ქ. თბილისი N 120 საჯარო სკოლა X კლასის მოსწავლე ლანა ელოშვილი
46. ქ.თელავის N 2 საჯარო სკოლა, IX კლასის მოსწავლე მადინა ბორჩაშვილი
47. დმანისის მუნიციპალიტეტის სოფელი მაშავერას საჯარო სკოლა მარიამ ანდრიაშვილი 11 კლასი
48. ხაშურის მუნიციპალიტეტი, სოფელ წრომის საჯარო სკოლა, VII კლასის მოსწავლე ნათია ბერაძე
49. წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ გუბისწყლის საჯარო სკოლა საბა ლიპარტელიანი

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / შეცვლა )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / შეცვლა )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / შეცვლა )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / შეცვლა )

Connecting to %s